لیلی و مجنون اثر نظامی گنجوی بصورت PDF

مجموعه لیلی و مجنون اثر نظامی گنجوی شاعر بزرگ فارسی زبان، با فرمت PDF که امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.برای باز کردن فایل از برنامه Acrobat PDF Reader استفاده نمایید

کوتاه در مورد لیلی و مجنون، مجموعه داستانی عربی است که حقیقت یا افسانه بودن آن جای بحث بسیار دارد . اما در ادبیات عرب شعرهای زیادی در وصف لیلی و عشق سوزناک او وجود دارد که به مجنون یا قیس عامری نسبت می‌دهند ؛ اما ظاهرا از شاعران مختلفی بوده‌است . داستان لیلی و مجنون در ادبیات فارسی نیز مشهور بوده‌است تا این‌که در سال ۵۸۴ هجری قمری «حکیم جمال الدین ابومحمد الیاس بن یوسف» معروف به نظامی گنجوی آن را به عنوان سومین گنج از پنج گنج خود به نظم می‌آورد . این داستان جز جانمایهٔ آن ، که افسانه‌ای عربی است ؛ بیشترش آفریدهٔ ذهن خلاق و طبع موزون استاد بزرگ شهر گنجه (نظامی) است و آن‌چنان در ادبیات فارسی و کشورهای همسایه مورد توجه قرار گرفته‌است که پس از او ۳۸ شاعر فارسی زبان ، ۱۳ شاعر ترک ، و ۱ شاعر اردو به تقلید از نظامی این داستان را به نظم آورده‌اند.

راهنمای دانلود :

1- دانلود کلیه نرم افزار ها و فایل هایی که در سایت قرار داده میشود رایگان است ! (درج قیمت تنها برای آگاهی شماست)
2- پسورد کلیه فایل های سایت www.bindownload.com می باشد ، هنگام وارد کردن این کلمه حتما بیاد داشته باشید کلیه حروف بصورت حرف کوچک تایپ شود،در هنگام تایپ کلمه عبور توجه کنید صفحه کلید به حالت تایپ انگلیسی تنظیم شده باشد.
3- اکثر فایل ها بصورت فشرده با پسوند rar هستند ،لذا برای خارج کردن از حالت فشرده از برنامه winrar و نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.
4- برخی فایل های حجیم بصورت چند پارتی قرار داده شده تا بسهولت بتوانید دانلود کنید ، لذا پس از دانلود فایل ها توجه داشته باشید همه فایل ها را به یک پوشه انتقال و آنها را Extract کنید.
5- درصورتی که نتوانستید فایل های خود را از سرور بین دانلود ، دانلود کنید ، میتوانید از لینک سرور های کمکی برای دانلود استفاده نمایید(لینک کمکی: لینک کمکی کپی مشابه فایل است که بر روی دیگر سرور ها قرار داده شده تا درصورت بروز مشکل در سرور بین دانلود از آنها استفاده نمایید)
6- دانلود فایل ها از سرور کمکی به دلیل امکان حذف سریع از روی سرور مربوطه ، با مسولیت خود کاربر می باشد
7- پیشنهاد میکنیم برای دانلود فایل ها از یک برنامه مدیریت دانلود مانند Flash Get , IDM , IDA استفاده نمایید

۶ دیدگاه

 1. سهند :

  بسیار عالی و پرمحتاواست ممنون از زحمات شما غزیزان

 2. واقعا ممنون
  ای کاش با فونت بهتری تایپ می شد

 3. حامد :

  آقا دمت گرم خیلی باحالی

 4. هانی :

  عالی بود.واقعا عالی
  .
  ای کاش داستانش رو هم داشتیدبه صورت نثر.

 5. اکبر :

  موفق باشید

 6. غزل :

  خوب بود.مرسی.

به بین دانلود امتیاز دهید