رباعیات خیام نیشابوری

خیام نیشابوری

برنامه ای کوچک و جذاب که به دسته بندی تعداد اندکی از رباعیات عمر حکیم خیام نیشابوری پرداخته و بیشتر برای علاقه مندان به این گونه نرم افزار های طراحی شده است. این برنامه دارای قابلیت های زیر می باشد:

  • دارای قابلیت جستجو.
  • حرکت صفحه به صفحه در اشعار.
  • قابل اجرا بر روی ویندوز اکس پی.
  • حجم فایل ۱٫۵ مگابایت.
کوتاه درباره خیام

خیام کیست؟
عمر خیام نیشابوری ، حکیم ، ریاضیدان و شاعر در سال ۴۳۹ هجری قمری متولد شد . در تاریخ وفات خیام ، اتفاق نظر نیست و احتمالاً در سال ۵۱۷ هجری قمری درگذشته است . آرامگاه خیام در نیشابور و در کنار امامزاده محمد محروق قرار دارد. از زندگی خیام اطلاعات زیادی در دست نیست . این‌قدر هست که از دانشمندان بنام عصر خویش بوده و در دانشهای الهیات ، تفسیر ، کلام ریاضیات و نجوم صاحبنظر بوده است . خیام در تنظیم تقویم جلالی نیز دست داشته است .همچنین شواهد تاریخی نشان می‌دهد که خیام شخصیتی صاحب نفوذ و محترم و به لقب «حجت‌الحق» مشهور بوده است .
خیام در عصر خود به شاعری مشهور نبوده و از قرن هشتم است که شعر او مطرح می‌شود. به سبب نبودن منبع معتبر و دست اولی که رباعیات خیام را در برداشته باشد ، هنوز بحث بر سر رباعیات خیام ادامه دارد و حتی برخی از پژوهشگران معتقدند که رباعیات خیام از آنِ خیام فیلسوف نیست بلکه سراینده آنها شاعری به ‌نام «علی خیام» است . اما این نظرِ غالب نیست و دعوای پژوهشگران خیام ‌پژوه بیشتر بر سر این است که از میان رباعیات منتسب به خیام ، کدام رباعیات را واقعاً او سروده است . از جمله پیشگامان خیام‌پژوه در ایران و جهان این افراد را می‌توان نام برد :
محمدعلی فرخی ، صادق هدایت ، جلال همایی ، ژوکوفسکی ، رزن ، فیتز جرالد ، کریستین سن .

دانلود برنامه رباعیات خیام نیشابوری با حجم ۱٫۵ مگابایت

پسورد فایل فشرده: www.bindownload.com می باشد.

راهنمای دانلود :

1- دانلود کلیه نرم افزار ها و فایل هایی که در سایت قرار داده میشود رایگان است ! (درج قیمت تنها برای آگاهی شماست)
2- پسورد کلیه فایل های سایت www.bindownload.com می باشد ، هنگام وارد کردن این کلمه حتما بیاد داشته باشید کلیه حروف بصورت حرف کوچک تایپ شود،در هنگام تایپ کلمه عبور توجه کنید صفحه کلید به حالت تایپ انگلیسی تنظیم شده باشد.
3- اکثر فایل ها بصورت فشرده با پسوند rar هستند ،لذا برای خارج کردن از حالت فشرده از برنامه winrar و نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.
4- برخی فایل های حجیم بصورت چند پارتی قرار داده شده تا بسهولت بتوانید دانلود کنید ، لذا پس از دانلود فایل ها توجه داشته باشید همه فایل ها را به یک پوشه انتقال و آنها را Extract کنید.
5- درصورتی که نتوانستید فایل های خود را از سرور بین دانلود ، دانلود کنید ، میتوانید از لینک سرور های کمکی برای دانلود استفاده نمایید(لینک کمکی: لینک کمکی کپی مشابه فایل است که بر روی دیگر سرور ها قرار داده شده تا درصورت بروز مشکل در سرور بین دانلود از آنها استفاده نمایید)
6- دانلود فایل ها از سرور کمکی به دلیل امکان حذف سریع از روی سرور مربوطه ، با مسولیت خود کاربر می باشد
7- پیشنهاد میکنیم برای دانلود فایل ها از یک برنامه مدیریت دانلود مانند Flash Get , IDM , IDA استفاده نمایید

۳ دیدگاه

  1. saeed :

    متچکرم ازاین نرم افزار

  2. alireza :

    عالی بود.

به بین دانلود امتیاز دهید