فونت برای گوشی های موبایل

تلفن همراه جزء آن دسته از وسایلی هستند که همیشه با آن سر و کار داریم, هر جایی که می رویم آن را همیشه به همراه خود داریم و از آن گاه و بیگاه استفاده می کنیم. اما چیزی که همه ی کاربران تلفن همراه را بعد از مدتی بی حوصله و خسته می کند یک نواخت بودن شکل و شمایل محیط گوشی است که برای این کار به سادگی می توان هزاران پوسته و قالب برای تلفن همراه پیدا کرد. اما مهم ترین چیزی که همیشه با آن سر و کار داریم حالت نوشتاری نوشته ها و یا به عبارت دیگر فونت نوشته ها است. فونت همان حالت نوشتاری عبارت ها است همانند messages, generals و نوشته های دیگری که می توان آن را به وفور مشاهده کرد.

در این مطلب می خواهیم آموزش دهیم چگونه علاوه بر عوض کردن تم و پوسته گوشی همراه فونت و یا همان حالت نوشتاری نوشته ها را نیز تغییر دهیم. در ابتدا باید از کامل اجرا شدن فایل دریافتی از سایت imobile.ws بر روی گوشی خود اطمینان کامل را به دست آورید.

مراحل نصب فونت جدید بر روی گوشی :

۱٫ در مرحله اول باید فایل دانلود شده از سایت را بر روی گوشی خود نصب کنید . بعد از نصب کردن برنامه بر روی گوشی برنامه را باز ld کنید . اولین سئوالی که از شما پرسیده می شود مبنی بر پاک کردن فونت های فعلی بر روی گوشی است که در این مرحله باید گزینه عبارت YES را برای پاک کردن فونت ها انتخاب کنید. بعد از پاک شدن فونت های موجود بر در رم فلش گوشی برنامه از شما می خواهد که گوشی را Reboot کنید, اما از آن جایی که در حال حاظر فونتی بر روی گوشی نصب نیست و فونت نوشتاری فایل های temporary هستند و با reboot شدن گوشی حالت temporary از بین می رود پیشنهاد می کنیم که گوشی را Reboot نکنید.

۲٫ مرحله دوم مربوط به فونت است, فورمت خروجی فونت هایی که بر روی گوشی قابل استفاده هستند کاملا با فورمت فونت هایی که بر روی رایانه نصب می شوند متفاوت هستند؛ در رایانه ها فورمت فونت ها به صورت TTF است اما در گوشی همراه به صورت GDR خواهد بود. در مرحله دوم باید فونت مربوطه را به وسیله یکی از راه های ارتباطی به گوشی خود منتقل کنید, برای این کار می توانید از پورت های بلوتوس و یا مادون قرمز استفاده کنید و یا اگر کارت خوان دارید از آن نیز می توانید استفاده کنید.

نکته : برای اعمال تغییراتی که در زیر به آن ها اشاره می شود به یکی از برنامه های system explorer تلفن همراه نیاز خواهید داشت که بهترین برنامه در این زمینه Fexplorer است.

توجه :

۱٫ اگر از پورت های بلوتوس و یا مادون قرمز استفاده می کنید بعد از منتقل کردن فونت مورد نظر همیشه پیغامی را منبی در دریافت مسیج دریافت خواهید کرد ؛ بدون این که آن را باز کنید و یا حذف کنید برنامه Fexplorer را گشوده و مسیر زیر را دنبال کنید :

(C or E):\system\mail\00001001_S\0-9, a-f)

C و یا E همان درایو های گوشی شما هستند که باید مطمئن شوید که پیغام های دریافتی و ارسالی بر روی کدام حافظه گوشی ذخیره می شوند. بعد از پیدا کردن فونت فرستاده شده بر روی گوشی آن را CUT کنید سپس به داخل درایو C که درایو مربوط به سیستم عامل گوشی است رجوع کنید , حال برای این که به توانید فونت را نصب کنید پوشه ای را به نام fonts در پوشه system ایجاد کنید, پوشه را باز کنید و فایل فونت Cut شده را در آن محل Paste کنید . اگر هم از نرم افزار های pc suite استفاده می کنید می توانید به سادگی مراحل بالا را انجام دهید بدون آن که فایلی را به خواهید از جایی به جای دیگر cut کنید.

۲٫ اگر از کارت خوان استفاده می کنید مستقیما وارد درایو C شوید, در آن جا پوشه system را باز کنید اگر پوشه ای به نام Fonts در آن جا دیده می شود آن را باز کنید و فونت مورد نظر را در آن paste کنید و اگر هم چنین پوشه ای موجود نبود می توانید آن را به سادگی ایجاد کنید.

۳٫ مرحله سوم آخرین مرحله ای خواهد بود که در پیش رو خواهید داشت, در این مرحله باید از برنامه fexplorer خارج شوید و حال گوشی را Reboot کنید. بعد از boot شدن گوشی تغییرات را می توانید به سادگی ملاحظه کنید. حال گوشی شما دیگر با فونت پیش فرض boot نمی شود بلکه فونت انتخابی فراخوانی می شود.

نکات بسیار مهم :

۱٫ پوشه ای که در system به نام fonts ساخته اید تنها باید حاوی یک فونت باشد, هیچ وقت ۲ فونت مختلف را در Fonts کپی نکنید, اگر می خواهید فونت را عوض کنید تنها کافی است وارد پوشه fonts شوید و فونت فعلی را پاک کنید و فونت جدید را در آن جا کپی کنید و گوشی را Reboot کنید و تغییرات جدید را ببینید.

۲٫ برای این که گوشی را به حالت اول خود برگردانید نیازی به reset کردن گوشی نخواهید داشت, همان طوری که در بالا گفته شد باید از سایت برنامه ای را دانلود کنید که وظیفه آن برنامه پاک کردن فایل این تغییرات است, حال اگر مطمئن هستید که می خواهید فونت انتخابی خودتان را پاک کنید برنامه نصب شده را باز کنید و حال این بار برای پاک کردن فونت عبارت yes را تائید کنید تا فونت مربوط کاملا حذف شود, گوشی خود را مجددا reboot کنید , فونت گوشی شما به حالت اولیه برگشته است.

راهنمای دانلود :

1- دانلود کلیه نرم افزار ها و فایل هایی که در سایت قرار داده میشود رایگان است ! (درج قیمت تنها برای آگاهی شماست)
2- پسورد کلیه فایل های سایت www.bindownload.com می باشد ، هنگام وارد کردن این کلمه حتما بیاد داشته باشید کلیه حروف بصورت حرف کوچک تایپ شود،در هنگام تایپ کلمه عبور توجه کنید صفحه کلید به حالت تایپ انگلیسی تنظیم شده باشد.
3- اکثر فایل ها بصورت فشرده با پسوند rar هستند ،لذا برای خارج کردن از حالت فشرده از برنامه winrar و نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.
4- برخی فایل های حجیم بصورت چند پارتی قرار داده شده تا بسهولت بتوانید دانلود کنید ، لذا پس از دانلود فایل ها توجه داشته باشید همه فایل ها را به یک پوشه انتقال و آنها را Extract کنید.
5- درصورتی که نتوانستید فایل های خود را از سرور بین دانلود ، دانلود کنید ، میتوانید از لینک سرور های کمکی برای دانلود استفاده نمایید(لینک کمکی: لینک کمکی کپی مشابه فایل است که بر روی دیگر سرور ها قرار داده شده تا درصورت بروز مشکل در سرور بین دانلود از آنها استفاده نمایید)
6- دانلود فایل ها از سرور کمکی به دلیل امکان حذف سریع از روی سرور مربوطه ، با مسولیت خود کاربر می باشد
7- پیشنهاد میکنیم برای دانلود فایل ها از یک برنامه مدیریت دانلود مانند Flash Get , IDM , IDA استفاده نمایید

بخش نظرات غیر فعال است

به بین دانلود امتیاز دهید